מתי מחליפים צמיג?


 בנוגע לאחזקת רכב פרטי הממוצע בישראל הוא ההבדל בין בעל הרכב ובין בעלי המקצוע בתחום הרכב. האם תיקון תיקון ברכב הוא באמת טיפול מורכב המצדיק תשלום אלפי שקלים?  אכן יש צורך לעשות טיפול ראש מנוע? האם הירידה בביצועי המכונית היא בגלל בעיות במשאבת דלק? ומה בכלל עושות מיסבי בגלגלים ברכב?
עבור רוב בעלי הרכב התשובות לשאלות אלו ודומות להן היא – אני לא באמת יודע. כפועל יוצא, גם אם ננסה להעמיד פנים כי אנחנו באמת יודעים לטפל ברכביםבמרבית המקרים הכלים העומדים לרשותנו  מול המוסכניק הם בעיקר הגיון בריא והגינות של בעל המקצוע. מאחר ולעתים דיאלוגים שכאלה מלווים בהוצאה של אלפי שקלים, וגם אם הדבר כרוך בטרחה מסוימת, מומלץ להשקיע מעט זמן על מנת לרכוש ידע בסיסי בעולם אחזקת הרכב. להפוך אתכם למומחי רכב מקצועיים ככל הנראה לא נצליח  מאמר אחד, אך בהחלט כן נוכל להעניק לכם ידע וכלים הנוגעים לטיפול ברכב כמו גם לבטיחותכם ובטיחות הנוסעים עמכם- החלפת צמיגים. במילים אחרות, במאמר זה ננסה לספק תשובה בהירה ככל האפשר לשאלה פשוטה אחת – מתי צריך באמת להחליף את צמיגי הרכב?
זמן החלפת צמיג
כיצד ניתן לדעת מתי ייצרו את הצמיג? נתון זה מופיע בזמן הייצור על מהצמיג הייצור מוטבע על דופן כל צמיג כמספר בן 4 ספרות המוקף באליפסה קטנה. שתי הספרות הימניות ברביעייה מעידות על שנת ייצור הצמיג בעוד אלו השמאליות מעידות על השבוע בשנה בו הצמיג יוצר.
מידת עומק החריצים
מדד נוסף על מתי להחליף את הצמיגים היא כאשר מדידת עומק החריצים בצמיג עולה על 2 מ"מ. צמיגים אשר החריצים בהם עולים על עומק זה עלולים לפגוע באחיזת הכביש של הרכב ולסכן את הנהג ואת הסובבים אותו.
יובש וסדקים
הכללים אומרים כי תנאי חום ויובש, במיוחד אלה המאפיינים את אקלים ארצינו הקדושה אינם התנאים האידיאליים עבור הגומי ממנו מייצרים את צמיגי הרכבים. ולכן חשיפה לתנאי אקלים שכאלה עשויה בהחלט להביא לתופעות לא רצויות כגון יובש וסדקים בצמיג. על כן במידה ואתם מתלבטים האם להחליף את צמיגי הרכב או לדחות את ההחלפה בכמה שבועות נוספים, ובמידה ועונת הקיץ נמצאת בפתח עדיף בהחלט כי תחליטו בחיוב בעד ביצוע ההחלפה. כמו כן במידה והרכב לא נמצא בתנועה למשך תקופה ארוכה גם מצב זה עשוי לגרום להופעת סדקים בצמיגים. על כן במידה ואתם עומדים לעלות שוב על הכבישים עם רכב אשר עמד נייח למשך תקופה ארוכה 
איבוד לחץ אוויר בצמיגים
במקרים מסויימים בהם התקר בצמיג ניכר באופן ברור יתכנו גם תסריטים אחרים בהם אובדן לחץ האוויר מהצמיג מתקיים בקצב איטי יותר וקשה לאבחנה. זכרו- נהיגה ברכב אשר לחץ האוויר בצמיגיו בהם אינו תואם את הוראות יצרן הרכב מסכנת את בטיחותכם, את בטיחות הנוסעים האחרים ברכב ואת בטיחותם של כל מי אשר נקלע לדרככם: נהגים אחרים, הולכי רגל וכו'. על כן הקפידו לבצע בדיקה ללחץ האוויר בצמיגים בתדירות קבועה. 
למה זה חשוב בעצם?
צמיגים שמצבם אינו תקין מסיבה זו או אחרת, פוגעים באחיזת הכביש של הרכב ועלולים להוביל להחלקה או לאובדן שליטה בו באופן אחר ועל כן מהווים סכנת חיים אמתית. 

בגוד טייר אשדוד תקבלו שירות מצויין ומקצועי בכל הקשור להחלפת הצמיג שלכם וגם המחירים שלנו הם נוחים מאוד ביחס לשוק, אז נשמח לראותכם .
 

 
0
דף הבית טלפוןwaze