צמיגי מישלין Michelin אשדוד

צמיגי מישלין Michelin [צרפת]

מי לא מכיר את מותג השרירים Michelin 


חברת מישלן נוסדה על ידי אנדרה מישלן  צאצא למשפחת קלרמון, שבבעלותה מפעל ליצור צמיגי כדורי גומי וחלפי חקלאות שונים בקלרמון-פראן. אנדרה היהמהנדס בוגר הפוליטכניון שבפריז. הוא היה ממציא וגאון טכני שהחל את דרכו בחנות קטנה שפתח.

האנגלי רוברט ויליאם תומסון המציא את הצמיג הפניאומטי בשנת 1845, לו הוא העניק את השם "גלגל אווירי", וג'ון בויד דאנלופ השתמש בהם לאופניים בשנת 1888. אולם, אנדרה מישלן ואחיו הצעיר אדוארד (1859-1940) פיתחו את ההמצאה ועשוה לפרקטית. הם יצרו צמיג עם גליל פנימי, שהיה ניתן לתקנו ולהחליפו בקלות, שלא כמו ההמצאה הקודמת של דאנלופ של הדבקת הצמיג (שלוש שעות לתיקון הדליפה ולילה שלם לייבוש הדבק). הם רשמו כפטנט את הרעיון המבריק שלהם ב-1891.

הציבור לא מיהר לקנות את הרעיון ה"מגוחך", זאת אף על פי שאופניים המצוידים בצמיגי מישלן זכו במירוץ האופניים פריז-בארס, בו השתתפו מאתיים ועשרה רוכבים. ב-1895, אנדרה אירגן והשתתף במירוץ אופניים בין קלרמון-פראן לפריז. הוא כיסה את הדרך במסמרים וצייד את הרוכבים באמצעי תיקון. אנדרה זכה במירוץ, שסוקר בהרחבה בעיתונים, ובפרט על הקלות והמהירות של תיקון האופניים. ב-1896 עשרת אלפים צרפתים רכבו על צמיגי מישלן.

ב-1894 מישלן ייצר צמיגים לכרכרות ומכוניות, והיה לאחד ממאתיים או שלוש מאות יצרני צמיגים במדינה. באותה שנה, 1894, נוצר גם סמל החברה - איש המישלן Bibendum, בעת יריד מסחרי בעיר ליון - אנדרה ראה כרזה עם תמונה של ערימת צמיגים והציע לחבר לו ידיים ורגליים. הוא הטיל את מלאכת הציור על אחד ממאייריו מריוס רוסיון, שפיתח את הדמות שמאז זכתה לשיכלולים רבים ומשמשת כיום בלוגו החברה. בשנים הבאות זכו ברוב המירוצים המכוניות שצמיגיהן היו מתוצרת מישלן. אנדרה פרסם עצמו באמצעות כרזות בשבע עשרה שפות עם גימיקים פרסומיים שנתלו במוסכי מדינות רבות ברחבי אירופה.

בשנות ה-30 רכשה החברה את חברת סיטרואן. מישלן תרמה רבות לתעשיית הצמיגים בהמצאות שונות, כולל המצאת הצמיג הרדיאלי בשנת 1946 שפותח יחד עם מערכת ההנעה הקדמית של מכוניות סיטרואן (Citroën Traction Avant ו-Citroën 2CV).

בשנת 1988 רכשה מישלן את מחלקות ייצור הגומי וייצור הצמיגים של חברת גודריץ' האמריקנית. שנתיים לאחר מכן, ב-1990, היא רכשה את חברת Uniroyal (בעבר: United States Rubber Company). הסניף האוסטרלי של החברה נקנה כבר ב-1980 על ידי חברת ברידג'סטון. בנוסף אוחזת מישלן ב-90% מ-Taurus Tire בהונגריה ובחברה הצ'כית Kormoran.

נכון לספטמבר 2008, מישלן היא שוב החברה הגדולה בעולם לייצור צמיגים, לאחר שנתיים בהן עמדה כסגנית לברידג'סטון. החברה מייצרת צמיגים בצרפתגרמניהארצות הברית,הממלכה המאוחדתקנדהברזילתאילנדיפן ובמספר מדינות נוספות.


0
דף הבית טלפוןwaze